komponenty niestandardowe według specyfikacji klienta

FAQ

DLA KOGO?
CZY NASZE WSPARCE JEST PŁATNE?
JAKIE TRUDNOŚCI I PROBLEMY ŁAGODZMY LUB ROZWIĄZUJEMY?
CZEGO OCZEKUJEMY?
JAK ZACZĄĆ?
JAKI JEST ZARKES ASORTYMENTOWY?


 

DLA KOGO?

Jeżeli w swojej roli realizujesz któreś z poniższych zadań:
-kupujesz  surowce, komponenty, półprodukty lub towary handlowe
-wspierasz projekty rozwoju nowych produktów w obszarze zakupowym lub techniczno-konstrukcyjnym
-dbasz do optymalizację parametrów zakupowych w ramach grup asortymentowych
to chcielibyśmy cię serdecznie przywitać i zachęcić do rozważenia skorzystania z naszej darmowej niepłatnej usługi.

Wspieramy kupców, zespoły logistyczne,  zespoły projektowe, konstruktorów przygotowując indywidualne skrojone na miarę propozycje na każdy asortyment którego aktualnie potrzebują.

komponenty-wedlug-specyfikacji-zamawiajacego-wainvest-europe 

CZY NASZE WSPARCE JEST PŁATNE?

Nie. Nie ponosisz żadnych wstępnych ani prowizyjnych kosztów za przygotowanie takiej propozycji dla Ciebie.

Naszym wynagrodzeniem jest przede wszystkim satysfakcja jeżeli nawiążemy współpracę z wiarygodnym partnerem kierującym się podobnymi wartościami co my.

Nie pobieramy żadnych prowizji i opłat. Wynagrodzenie za naszą pracę jest wliczone w cenę zaoferowanego komponentu. Sam zdecydujesz czy nasza oferta jest konkurencyjna i czy zechcesz z niej skorzystać.

To oczywiste że oferta Wainvest Europe z jaką wrócimy do Ciebie musi spełniać realistyczne i osiągalne cele które nam wyznaczysz ze szczególnym uwzględnieniem celu cenowego.

oszczednosci-zakupowe-wainvest-europe 

JAKIE TRUDNOŚCI I PROBLEMY ŁAGODZMY LUB ROZWIĄZUJEMY?

 

BRAK  CZASU I PRZECIĄŻENIE ZADANIAMI

Ryzyko opóźnienia realizacji zadań, kosztownych pomyłek wywołanych pośpiechem, opóźnienia w realizacji celów to tylko niektóre przyczyny zwiększające poziom stresu i obniżające poziom komfortu i satysfakcji z pracy. Wesprzemy Cię naszym czasem i weźmiemy część obciążenia pracą na nasze ramiona.

BRAK DOSTĘPNOŚCI KOMPONENTU

Trudna konstrukcja komponentu i wysokie wymagania jakościowe i funkcjonalne, ograniczone moce produkcyjne własne lub dostawcy, awaria maszyny mogą powodować że warto rozważyć zapoznanie się z alternatywną ofertą. Cieszymy się gdy Wainvest Europe może zaproponować partnerowi dokładnie taki komponent jakiego potrzebuje. Jeżeli masz już preferowane źródło to my chętnie pełnimy rolę partnera wspierającego obecnego dostawcę w razie awarii, opóźnienia lub innych wypadków losowych.

ZBYT WYSOKA CENA KOMPONENTU

Zbyt wysoka oferta nie musi oznaczać redukcji marży lub trudnych rozmów z kontrolerem finansowym. Część naszych klientów już wie się że warto nam wyznaczyć realny cel cenowy byśmy poszukali dla nich komponentu w akceptowalnej cenie mieszczącej się w ich budżecie.

ZBYT WYSOKIE MINIMUM ZAMÓWIENIOWE

Bardzo często minima zamówieniowe po stronie dostawcy powodują trudności po stronie kupującego. Wysoka wartość kapitału zamrożonego w zapasie, brak miejsca w magazynie, wysokie koszty magazynowania, ryzyko uszkodzenia, zagubienia lub przeterminowania zapasu, zagrożenie złomowaniem w razie spadku zapotrzebowania lub zmiany rewizji to tylko niektóre z możliwych następstw niedostosowania minimów zamówieniowych do rzeczywistego zapotrzebowania. Oferty z jakimi Wainvest Europe wraca do klientów są możliwe dopasowane do ich rzeczywistych potrzeb.

ZBYT DŁUGI CZAS REALIZACJI

Długi czas realizacji powoduje wysokie poziomy zapasów wraz z opisanymi powyżej następstwami. W Wainvest Europe mamy na to nasze sposoby by zaproponować ci rozwiązania które skrócą czas realizacji.  

NISKA JAKOŚĆ

Niezgodność dostarczanych komponentów ze specyfikacją pod kątem ilości wadliwych sztuk w dostawie, użytych surowców, właściwej konstrukcji, zastosowanej technologii, posiadania określonych cech i funkcji to częste problemy kupującego.  Podejmując się zmiany tej sytuacji planujemy oczekiwany poziom jakości. Weryfikujemy go z klientem prototypami, partią pilotażową i monitorując regularne dostawy.

BRAK ZAANGAŻOWANIA DOSTAWCY

Te problemy mogą wynikać z różnych przyczyn. Czasami po prostu z tego jak dostawca pochodzi do swojego biznesu. Ale czasem przyczyną może być dysproporcja motywacji. Jeżeli dostawca jest dużym podmiotem a wolumen kupującego niewielki to klasyfikacja klientów przez dostawców robi swoje. Pytanie tylko czy taka relacja jest przyjemna, bezpieczna i efektywna dla kupującego jeżeli jego oczekiwania są zbywane? Czasem o szkodliwości takich relacji można się przekonać gdy dojdzie do reklamacji.

Nasze doświadczenie zarówno zawodowe i prywatne podpowiada że lepiej być strategicznym klientem mniejszego zaangażowanego dostawcy aniżeli małym klientem dużego dostawcy. W Wainvest Europe z przyjemnością i wdzięcznością wspieramy kupców którzy cenią partnerstwo i rzetelność we współpracy.  

ZBYT DUŻO DOSTAWCÓW

Rozbudowana baza dostawców zwiększa ilość pracy po stronie kupującego. Zamiast zajmować się zadaniami strategicznymi kupujący obsługuje liczne rozdrobnione źródła. Wainvest Europe skutecznie wspiera w roli „integratora” redukując liczne źródła do jednej osoby kontaktowej. Odzyskany czas kupujący może przeznaczyć na strategiczne obszary gdzie jego uwaga i kompetencje są kluczowe z uwagi na wysoką wartość wydatków. 

CZEGO OCZEKUJEMY?

Inwestując nasz czas, energię i środki by wesprzeć Ciebie bez gwarancji że nasz oferta zostanie wybrana jedyne czego oczekujemy w zamian to partnerstwa, zaufania i otwartej partnerskiej komunikacji.

Wyznaczenie nam realnych i osiągalnych celów usprawnia pracę jako że nie będziemy konsumować twojego czasu na analizowanie ofert które ich nie spełniają. W założeniu pracujemy nad tym nad tym by nasza oferta nie tylko spełniała te cele ale była jeszcze lepsza.

Wyznaczenie nam nierealnych i nieosiągalnych celów powoduje że nasz czas i środki są konsumowane na pracę która nie ma szans zaprocentować obustronną korzyścią. W naszym rozumieniu partnerstwo polega na wzajemnym wsparciu i nawiązaniu obustronnie satysfakcjonującej współpracy a nie maksymalizacji korzyści kosztem partnera. 

JAK ZACZĄĆ?

To proste. Wyślij specyfikację od wyceny z szacowanym wolumenem i określ swoje wymagania. Wainvest Europe podpisuje umowę o poufności jezeli klient tego oczekuje.

Dostarczamy ofertę dopiero gdy oferta spełnia cele klienta. Aktywnie wspieramy w walidacji w produkcie i w procesie produkcyjnym: prototyp, pilotaż, seria. Naszą ofertę dopasowujemy do oczekiwań klienta zależnie co jest jego aktualnym priorytetem: cena, dostępność, termin realizacji, minimalna wielkość zamówienia.

Czasami identyfikujemy szanse i proponujemy alternatywne materiały lub technologię wykonania jeżeli może to być w korzystne dla kupca. Oczywistym jest że wszelkie tego typu odstępstwa są proponowane jako możliwe alternatywy wymagające odpowiednie walidacji po stronie kupującego. Oferty budujemy według preferencji klienta na bazie źródeł: lokalnych, europejskich, azjatyckich lub z Ameryk. 

JAKI JEST ZAKRES ASORTYMENTOWY?

Jeżeli nie znalazłeś w naszym portfolio komponentu którego potrzebujesz to nie jest żaden problem jako że w tym się specjalizujemy  i wyróżniamy  że to nasz asortyment dopasowuje się do aktualnej i pilnej potrzeby kupującego a nie jego potrzeba do asortymentu w naszym magazynie. Nasz asortyment rozwija się wraz z potrzebami partnerów którzy już nam zaufali.

Mamy szczególną satysfakcję gdy opracowujemy nowe komponenty na indywidualne zamówienie kupującego. Można powiedzieć że naszą specjalizacją i strategią rozwojową jest przygotowywanie ofert na komponenty których nie ma na rynku ale trzeba je opracować i wykonać na indywidualne według specyfikacji kupującego.

Nasze portfolio na stronie nie zawiera wszystkich naszych obszarów działalności z uwagi na respektowanie umów o zachowaniu poufności naszych klientów zwłaszcza gdy dostarczamy im towar handlowy.

Przykładowe grupy asortymentowe niewidoczne na stronie będące przedmiotem naszych realizacji:
- komponenty płaskie z miedzi lub aluminium wycinane z blachy dla branży elektrycznej
- komponenty z filcu dla branży meblarskiej
- elementy metalowe obrabiane CNC
- nieduże konstrukcje spawane
- formatki i płyty PTFE
- elementy wycinane CNC ploterem frezującym z drewna  
- wkładki styropianowe i wkładki EPP
- sorbenty polipropylenowe, czyściwa włókninowe na bazie celulozy i wiskozy
- maty podłogowe anty-zmęczeniowe dla pracowników
- wiązki elektryczne
- uszczelki gumowe płaskie
- stelaże ze specjalistycznego aluminium do dronów
- elektryka i elektronika (gniazda, piny, peszle, rurki termokurczliwe, dławnice, potencjometry, oporniki, czujniki, przelotki, przewody elektryczne, dławnice kablowe, potencjometry
- filtry powietrza (kabinowe, silnikowe i do kompresorów, do specjalnych zastosowań
- pokrętła, zatyczki plastikowe, opaski mocujące, zawiasy, zatrzaski, spinki mocujące, kliny, nakrętki zgrzewane, otuliny spiralne, sprężyny, dystanse z tworzyw i metali
- Rury gięte miedziane
- technologie mocowania: śruby, nakrętki, podkładki, pierścienie, piny, klamry, kołki, wpusty, systemy kotwiczące, wkręty,  śruby do bezpośredniego montażu do drewna, metalu, plastiku, betonu) samozabezpieczające, elementy wciskane, nity, wkładki gwintowane, łączniki zaciskowe;, śruby zapobiegające odkręcaniu, nakrętki samozabezpieczające, podkładki zapobiegające luzowaniu), Systemy clinchingu (nakrętki i elementy wciskane); Systemy nitowania (nity i nitonakrętki), wkładki gwintowane do tworzyw sztucznych, metalu i drewna)Dopasowujemy naszą ofertę do aktualnych potrzeb klientów
Pomagamy poprawić cenę, terminy, jakosć i dostępność.
Skontaktuj się z nami